Amel Tuka osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu u Dohi!

|
|
by udrimuski.ba
|

Naš najbolji atletičar Amel Tuka, osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi.

Sjajnom utrkom u sinoćnjem finalu bio je drugi u trci na 800 metara i tako osvojio novu medalju za BiH, nakon uspjeha iz 2015. godine. Prvak svijeta je Amerikanac, Donovan Brazer, dok je Tuka istrčao svoje najbolje vrijeme ove sezone 1:43:37., što je bilo dovoljno za srebro i najveći uspjeh bh. atletike i sporta u istoriji. Bronza je pripala Kenijcu, Fergusonu Šeriotu Rotiću, a važno je istaći da je ovo bila najbrža trka na 800 metara,  ikad istrčana na svjetskim prvenstvima.

TAGOVI:

Zadnje dodane

Profesor Tomsen: Rizik od infekcije tokom utakmica gotovo i ne postoji!

Ministarstvo zdravstva Danske je u saradnji s tamošnjim Nogometnim savezom napravilo analizu koliko bi potencijalno zaraženi nogometaš mogao biti koban po ostale saigrače, kao i protivničke igrače tokom utakmice. Studija bazirana na temelju kretanja nogometaša u zadnjih 14 kola njihovog prvenstva pokazala je da je rizik uistinu minimalan. Izračunali su da će svaki nogometaš u prosjeku biti u blizini zaraženog igrača tek minutu i po