Novo remek-djelo švedskog majstora: Zlatan oduševio golom

|
|
by udrimuski.ba - N1
|

Još jedna sjajna večer Zlatana Ibrahimovića. Bivši švedski reprezentativac vodio je svoj LA Galaxy do još jedne pobjede. U utakmici petog kola MLS lige momčad iz Los Angelesa je na svom terenu pobijedila Portland Timberse s 2:1.

Zlatan je bio strijelac oba pogotka za Galaxy koje je zabio iz jedanaesterca. U 33. minuti doveo je svoju momčad u prednost, a minutu prije odmora Ebobisse je izjednačio na 1:1.

Šveđanin je svoj šou nastavio u drugom poluvremenu, a posebnu erupciju oduševljenja izazvao je svojim drugim golom iz jedanaesterca.

U 65. minuti Zlatan je namjestio loptu na bijelu točku, dobro je procijenio vratara Attinellu da će izabrati jednu stranu te je loptu neobranjivo 'panenkom' ubacio u mrežu. Gledatelji su ovacijama pozdravili novo remek-djelo švedskog majstora. Oba kaznena udarca napravljena su na njemu, piše Večernji list.

Zadnje dodane

Velež će se vratiti gdje i pripada

Marko Tomaš rođen je 1978. godine u Ljubljani. Osnovnu školu pohađao je u Mostaru i Kljajićevu, a gimnaziju u Somboru. Živio je i radio u Sarajevu, Splitu i Zagrebu, nakon čega se vratio u Mostar, rodni grad svoje majke. Objavio je brojne zbirke poezije, kao i knjigu „Ivica Osim: Utakmice života“. Učesnik je brojnih književnih festivala i događaja širom Evrope. Također, objavljuje i novinske tekstove

Invazija ’Rođenih’ na kraljevski grad

U Jajcu vlada nogometna groznica, jer na Mračaj danas u 23. kolu stiže Velež, lider Prve lige Federacije BiH. Pred “Kraljevima” je težak zadatak, jer su “Rođeni” u četiri dosadašnja meča slavili tri puta, dok se jedan meč završio bez pobjednika

Rade Bogdanović: U mom srcu je samo Željo

Dijete Fudbalskog kluba Željezničar Rade Bogdanović (48), koji je devedesetih godin prošlog stoljeća izgradio zavidnu igračku karijeru i nosio dres korejskog Pohanga, japanskog Džef junajteda, Atletiko Madrida, Verdera... ponovo je minulog vikenda, nakon 27 godina, bio na, kako kaže, svojoj Grbavici i gledao vječiti derbi