Austrijanac Hirscher sedmi put zaredom pobjednik Svjetskog skijaškog kupa

|
|
by udrimuski.ba/AA
|

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher uvjerljivo je pobijedio i danas na utrci slaloma voženoj na slovenskoj Kranjskoj Gori, čime se domogao sedme zaredom titule ukupnog pobjednika u Svjetskom kupu.

Svoju dominaciju u slalomu Hirscher je potvrdio pobjedom ispred glavnog konkurenta Norvežanina Henrika Kristoffersena koji je zaostao čak 1.22 sekunde. Treće mjesto osvojio je Švicarac Ramon Zenhausern.

Današnjom pobjedom Hirscher je osvojio i Mali kriztalni globus u slalomu, peti u posljednjih šest godina.

Jučer je na sličan način bio dominantan i u utrci veleslaloma u kojem je također osvojio peti Mali kristalni globus.

Dvostruki olimpijski prvak Hirscher postao je prvi skijaš u historiji koji je osvojio sedam titula ukupnog pobjednika Svjetskog kupa. Njegova sunarodnjakinja Annemarie Moser-Peoell osvojila je 70-ih godina šest takvih titula.

Hirscher je ove sezone pobijedio u sedam od deset slalomskih utrka Svjetskog kupa, čime je izjednačio rekord koji sa sedam slalomskih pobjeda u jednoj sezoni drže legendarni skijaši Ingemar Stenmark, Marc Girardelli i Alberto Tomba.