Slušajte uživo:

Online radio UM

Gledajte uživo:

Radio u bojama

Slušajte uživo:

Radio Otvorena Mreža

Ambasadorica Slovenije, Zorica Bukinac, gošća Udri Muški

12. 12. 2017 - 08:22
|
|
by udrimuski.ba
|
foto: udrimuski.ba

Njezina ekscelencija, Zorica Bukinac, ambasadorica Slovenije u BiH gošća je jutarnjeg programa Udri Muški.

Rođena je 14. 9. 1964 u Ljubljani. Diplomirala na Univerzitetu u Ljubljani, Fakultet društvenih nauka - Studije bezbjednosti

Njezina profesionalna karijera prilično je zavidna:

• 1.3. 2016 -: Stalno predstavništvo Republike Slovenije u EU u Briselu, šef Sekretarijata

• 5.10.2015 - 1.3.2016: Stalno predstavništvo Republike Slovenije u EU, savjetnik za zapadni Balkan i proširenje EU (COWEB, COELA)

• 1.4.2015. - 5.10. 2015: Ministarstvo vanjskih poslova (MVP), Odjel za istočnu Evropu i centralnu Aziju, savjetnik za Ukrajinu, Moldaviju, Gruziju

• 9.4.2014 - 31.3.2015: Specijalna posmatračka misija OEBS u Ukrajini, Monitor i zamjenik šefa regionalne grupe, Dnepropetrovsk

• 1.8.2012 - 9.4.2014: MIP, Odjeljenje za saradnju u razvoju i humanitarnu pomoć, međunarodni humanitarni pomoćnik

• 1.8.2012 - 9.4.2014: MIP, Odjeljenje za saradnju u razvoju i humanitarnu pomoć, direktor bilateralnih razvojnih projekata na Bliskom istoku i Afganistanu

• 15.8.2008 - 31.7.2012: Ambasada Republike Slovenije u Beču / stalno predstavništvo UN, IAEA i druge agencije u Beču, zamjenik šefa misije

• 1.1.2008 - 1.7.2008: MSP, Radna grupa Saveta EU za izvoz konvencionalnog naoružanja (COARM), predsedavajuća

• 31.3. 2006 - 31.12.2007: MIP, Odjeljenje za bezbjednosnu politiku, šef odeljenja NATO-a, opunomoćeni ministar

• 25. 2. 2004 - 28.2.2006: MIP, Odjel za bezbjednosnu politiku, minister Savetnik

• 1998 - 2004: Ministarstvo odbrane (MO), Služba za međunarodnu saradnju, šef Odsjeka za NATO i ESPD

• 1998 - 1999: Ministarstvo odbrane, Direkcija za logistiku, rukovodilac Odjela za međunarodnu saradnju

• 1996 - 1998: MO, Centar vojnih škola, šef odjela za simulaciju i igre

• 1993 - 1996: MO, Centar za strateške studije, savjetnik ministra

• 1991. - 1993. godine: Uprava za civilnu zaštitu i pomoć u vanrednim situacijama Republike Slovenije, rukovodilac Odeljenja za obrazovanje i obuku

• 1989 - 1991: Univerzitet u Ljubljani, Istraživački institut Fakulteta društvenih nauka, Centar za istraživanje odbrane, istraživač mladih

Izabrane funkcije: 2012 - 2015: Član / predsjednik Vijeća za javnu upravu Republike Slovenije

Ambasadorica Republike Slovenije u BiH postala je 12. septembra 2017. godine

Razgovor predjsednika Djevičanskih ostrva u BiH sa ambasadoricom Slovenije u BiH možete pratiti putem TV1 televizije, talasa Radija OTVORENA MREŽA, ZOS radija Tešanj, te ostalih združenih radio stanica i putem live streama Udri Muški.



Zadnje dodane

Profesor Radiša Antić: „Zlo ne postoji kao imenica i nema ontološku vrijednost“

Antić: „Smisao života je sreća. Cilj ljudskog života je sreća. Depresija je bolest savremenog svijeta, od koje obolijevaju i djeca i tinejdžeri.Svijest mora postati samoreflektivna. Jedina smo inteligencija za koju znamo koja postavlja pitanja univerzuma. Kada bismo mogli doći do smisla, a samo ga Bog može dati, to može dobrim dijelom riješiti probleme sa kojima se suočavamo.“

Preporučujemo