Maribor: Trijumf Shiffrin u slalomu, Tina Maze opet pala

|
|
by Al Jazeera/agencije
|

Američka skijašica Mikaela Shiffrin pobijedila je u nedjelju u slalomu Svjetskog kupa na mariborskom Pohorju, dok Slovenka Tina Maze opet nije završila utrku, kao ni dan ranije u veleslalomu.

Drugo mjesto osvojila je Slovakinja Veronika Velez Zuzulova (+1,03), dok je treće mjesto pripalo Čehinji Sarki Strachovoj (+1,05).

Tina Maze je u nedjelju u slalomu, nakon što je bila šesta u prvoj utrci, pala u drugoj vožnji, prenosi Hina.

Dan ranije nastup u veleslalomu završila je izlijetanjem dvoja vrata prije cilja prve vožnje, a slavila je austrijska skijašica Anna Fenninger u svojoj prvoj pobjedi na mariborskom Pohorju.

Dramatična završnica

Fenninger, svjetska prvakinja u veleslalomu, uspjela je obraniti tri stotinke sekunde prednosti iz prve vožnje te s četiri stotinke boljim ukupnim vremenom u dvije vožnje od Njemice Viktorije Rebensburg, doskijati do prve pobjede na Zlatnoj lisici.

U uzbudljivoj završnici, Fenninger je u ciljnoj strmini druge vožnje uspjela nadoknaditi gotovo pola sekunde zaostatka (0,47), koliko je imala na posljednjem međuvremenu u odnosu na tada vodeću Rebensburg, svjetsku viceprvakinju iz Vaila, te ciljem proći s četiri stotinke sekunde (2:54.50) boljim vremenom od Njemice (2:24.54).

S obzirom na to da je domaća miljenica Tina Maze svoj subotnji nastup završila izlijetanjem, Fenninger je borbu za Veliki kristalni globus učinila još dramatičnijom, smanjivši svoj zaostatak za Slovenkom na samo 84 boda, dok trećeplasirana Mikaela Shiffrin zaostaje 235 bodova.