|
|
by Anadolija/udrimuski.ba
|

Trećeg dana takmičenja na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u austrijskoj regiji Montafon, reprezentativka Bosne i Hercegovine u alpskom skijanju Šejla Merdanović osvojila je 11. mjesto u veleslalomu  u konkurenciji 85 takmičarki, javlja Anadolu Agency (AA).

Merdanovićeva je dvije trke završila u ukupnom vremenu 1:53:17 minuta, zaostavši za pobjednicom Francuskinjom Romane Geraci tri sekunde i 97 stotinki.

Srebrenu medalju osvojila je Italijanka Laura Pirovano (+ 0:33), dok je bronza pripala Austrijanki Kathrini Liensberg (+ 0:78), piše Anadolu Agency.